pomagamykrzysiowi / Terapia i rehabiltacja / * Mobilizacja stawów
 
   Terapia i rehabiltacja
      * BKK
      * Delfinoterapia
      * Dogoterapia
      * Hipoterapia
      * Kinezyterapia
      * Masaż klasyczny
      * Met. Weroniki Sherborne
      * Mobilizacja stawów
      * Neuro-odruchy twarzy
      * Stymulacja taktykalna
      * Terapia neuromotoryczna
      * Terapia ręki
      * Terapia Tomatisa
      * Wspomaganie naturalne
      * Ergoterapia
   Czym jest MPDz ?
   Gdy dziecko jest chore
   Historia Krzysia
   Status ON
   Warto poczytać
   Kontakt
   Do Matek...
   Patronat medialny
   RMW

Napisz do nas:


Tłumacz strony:


Zajrzyj tutaj:

*http://www.centrumelf.pl
*http://www.centrumapf.pl
*http://www.tecza.org/node/23
*http://www.acentrum.pl
*http://www.olinek.com.pl

Prawa autorskie
Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomagamykrzysiowi.zafriko.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

 
Mobilizacja stawów
Brak pełnej funkcjonalności stawów powoduje blokadę w samych stawach oraz okolicznych strukturach (tj. mięśnie, ścięgna, więzadła) przez co staw staje się sztywny. Prowadzi to do kurczenia (zaniku) oraz skrócenie mięśni, wadliwego ustawienie stawów (przykurczów) oraz niewystarczającego obiegu krwi. Przez to mobilność jest dalej ograniczona i "normalne" funkcjonowanie stawów i co z tego wynika „normalny” ruch ciała nie jest już możliwy.
 
 Technika mobilizacji stawów zakłada długotrwałą poprawę mobilności stawów dzięki neurofizjologicznej korekcie stawu. Pierwsze w kolejności są korygowane stawy duże, a potem mniejsze (np. bioder, kolan i stóp). Każdy ze stawów zostaje pasywnie przeniesiony z pozycji neutralnej (normalnej pozycji) do pozycji fizjologicznej. Ten bierny ruch jest wspierany przez naciśnięcie i pociągnięcie stawu i okolicznych mięśni, a tym samym dodatkowo dochodzi do zwiększenia zakresu pracy stawu. Większe stawy są mobilizowane do właściwych zakresów pracy także przez poprzez nagłe uderzenia, mniejsze natomiast przez kolejne, bardzo szybkie ruchy (migotanie). Intensywność manipulacji jest zwiększana w trakcie leczenia.
 
Efektem terapii jest rozszerzenie wielkości ruchu w stawach kończyn, z rozciąganiem mięśni i wiązadeł, złagodzenie wadliwego ułożenia stawu oraz poprawa obiegu krwi.
 
 
Copyright ©2018 by pomagamykrzysiowi
Kreator Stron www