pomagamykrzysiowi / Terapia i rehabiltacja / * Hipoterapia
 
   Terapia i rehabiltacja
      * BKK
      * Delfinoterapia
      * Dogoterapia
      * Hipoterapia
      * Kinezyterapia
      * Masaż klasyczny
      * Met. Weroniki Sherborne
      * Mobilizacja stawów
      * Neuro-odruchy twarzy
      * Stymulacja taktykalna
      * Terapia neuromotoryczna
      * Terapia ręki
      * Terapia Tomatisa
      * Wspomaganie naturalne
      * Ergoterapia
   Czym jest MPDz ?
   Gdy dziecko jest chore
   Historia Krzysia
   Status ON
   Warto poczytać
   Kontakt
   Do Matek...
   Patronat medialny
   RMW

Napisz do nas:


Tłumacz strony:


Zajrzyj tutaj:

*http://www.centrumelf.pl
*http://www.centrumapf.pl
*http://www.tecza.org/node/23
*http://www.acentrum.pl
*http://www.olinek.com.pl

Prawa autorskie
Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomagamykrzysiowi.zafriko.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

 
Hipoterapia
Hipoterapia stanowi jedną z metod rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a jej specyfika wnika z udziału konia w terapii. To właśnie obecność konia - "współterapeuty" - sprawia, że jest to wyjątkowa metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe i niespotykane w innych terapiach możliwości. Jest ona jednak ściśle powiązana z innymi metodami rehabilitacyjnymi i terapeutycznymi i w pełni korzysta z ich dorobku.
 Celem terapii z koniem i terapii jazdą konną jest przywrócenie osobom sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie.
 
 Dzięki hipoterapii następuje :
- zmniejszenie zaburzeń równowagi i poprawa reakcji obronnych,
- zwiększenie możliwości lokomocyjnych i zapewnienie kontaktu ze zwierzęciem i przyrodą,
- stymulacja rozwoju psychoruchowego dziecka,
 w tym: poprawa koordynacji wzrokowo ruchowej, orientacji przestrzennej oraz rozeznania w schemacie własnego ciała, zwiększenie możliwości koncentracji uwagi i utrzymania zorganizowanej aktywności, zwiększenie motywacji do wykonywania ćwiczeń, rozwijanie samodzielności, zwiększenie poczucia własnej wartości, relaksacja i osłabienie reakcji nerwicowych.

Hydroterapia
Hydroterapia jest stosowaną od wieków formą leczenia i niwelowania stresu. Oparta jest na 3 prostych elementach: ciepło, zanurzanie się w wodzie i ruch wody zwany hydromasażem. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyśpiesza obieg krwi w organizmie. Umożliwia to enzymom i endomorfinom (naturalnie uśmierzającym ból) szybsze, bardziej efektywne działanie i to w częściach ciała, takich jak mięśnie i stawy, które zostały nadwyrężone, uszkodzone lub naciągnięte. Ciepło ułatwia także komórkom pozbycie się pozostałości metabolizmu, zastąpienie ich tlenem i innymi substancjami odżywczymi dla organizmu.
Zanurzanie się w wodzie to kwestia prostej fizyki: unoszące się na powierzchni wody ciało waży 90% mniej. Ograniczony ciężar to mniejsze naciski na kręgosłup, grupy mięśni, więzadła i stawy. Korzyści płynące z obniżenia nacisków na ciało w połączeniu z ciepłem i masażem są ogromne. 
 Hydromasaż polegający na dostarczaniu płynącej wody do różnych części ciała jest ostatnim i kluczowym elementem tej kuracji. Ciało poddawane hydromasażowi czerpie korzyści dla swoich układów: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia. Stres, urazy i wadliwa postura mogą powodować skurcze mięśni i ból. Strumienie wody skierowane we właściwe miejsca, stymulują i relaksują punkty zapalne. Masaż prowadzi też do poprawy elastyczności, poprawy krążenia i zapewnienia ogólne korzyści zdrowiu.
Hydromasaż polegający na masowaniu strumieniem wody różnych części ciała jest ostatnim i kluczowym elementem tej kuracji. Ciało poddawane hydromasażowi czerpie korzyści dla swoich układów: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia. Stres, urazy i wadliwa postawa mogą powodować skurcze mięśni i ból. Strumienie wody skierowane we właściwe miejsca stymulują i relaksują punkty zapalne. Masaż prowadzi również do poprawy elastyczności, krążenia i zapewnienia ogólnych terapeutycznych korzyści.
Hydroterapia jest więcej niż bezkonkurencyjną metodą niwelowania stresu i innych stresopochodnych czynników, takich jak: wysokie ciśnienie krwi, bóle głowy i chroniczne boleści. Jest dobrodziejstwem dla każdego układu ciała: kostnego, oddechowego, neuromięśniowego i krążenia.
Udowodniono, że hydroterapia jest szczególnie pomocna przy niwelowaniu bólu artretycznego, zapalenia ścięgna/zapalenia kaletki, stanów zapalnych wynikających z odniesionych kontuzji sportowych i skutków nadmiernego zmęczenia. Wilgotność jest dobroczynna dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego, takie jak: przekrwienie, przewlekły bronchit czy astma. Zwiększona cyrkulacja wywołana hydromasażem ułatwia procesy trawienne; resztki i pozostałości procesu metabolizmu są szybciej eliminowane, limfa przepływa łatwiej przez ciało, wzmacniając tym samym system immunologiczny.
 
Copyright ©2018 by pomagamykrzysiowi
Kreator Stron www