pomagamykrzysiowi / Terapia i rehabiltacja / * BKK
 
   Terapia i rehabiltacja
      * BKK
      * Delfinoterapia
      * Dogoterapia
      * Hipoterapia
      * Kinezyterapia
      * Masaż klasyczny
      * Met. Weroniki Sherborne
      * Mobilizacja stawów
      * Neuro-odruchy twarzy
      * Stymulacja taktykalna
      * Terapia neuromotoryczna
      * Terapia ręki
      * Terapia Tomatisa
      * Wspomaganie naturalne
      * Ergoterapia
   Czym jest MPDz ?
   Gdy dziecko jest chore
   Historia Krzysia
   Status ON
   Warto poczytać
   Kontakt
   Do Matek...
   Patronat medialny
   RMW

Napisz do nas:


Tłumacz strony:


Zajrzyj tutaj:

*http://www.centrumelf.pl
*http://www.centrumapf.pl
*http://www.tecza.org/node/23
*http://www.acentrum.pl
*http://www.olinek.com.pl

Prawa autorskie
Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomagamykrzysiowi.zafriko.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

 
Biomechaniczna korekcja kręgosłupa

Biomechaniczna korekcja kręgosłupa jest podstawą metody rehabilitacji opracowanej przez prof. V. Kozijavkina (INRS). Ma ona na celu uwolnienie funkcjonalne blokady segmentów rdzenia i wznowienie normalnej mobilności stawów kręgosłupa.
 
 Biomechaniczna korekty kręgosłupa jest prowadzona kolejno w odcinkach: lędźwiowym, klatki piersiowej i kręgów szyjnych. Korekta odcinka lędźwiowego kręgosłupa obejmuje jednoczesne uruchomienie wszystkich zablokowany segmentów, korzystając z metody autorskiej prof. Kozjavkina tzw. "wstecznej rotacji". Korekta blokady klatki piersiowej odbywa się od górnych do dolnych kręgów w tym odcinku kręgosłupa przy użyciu specjalnych technik impulsu. Korekty szyjnych części kręgosłupa osiągane są dzięki skorygowaniu przepływu ze złożonymi trajektoriami.
 
 To element terapii manualnej, która jako praktyczna część medycyny zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa. To sposób leczenia, polegający na stosowaniu ukierunkowanych i specyficznych bodźców, przekazywanych przez leczącego bez pośrednictwa jakichkolwiek przyrządów - za pomocą rąk.
 
 Terapię manualną na najwyższym poziomie wykonuje właśnie prof. V. Kozjavkin i jego dwaj zastępcy w Międzynarodowej Klinice Rehabilitacjnej na Ukrainie w Truskawcu.
 
 Najprościej rzecz ujmując, uciska kręgosłup pacjenta w kilku pozycjach tak, że kręgi, aż "chrupią". Dzięki poprawnemu ułożeniu kręgów i przestrzeni międzykręgowych następuje lepszy przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego do mózgu i tym samym lepsze jego dotlenienie. Zabieg trwa bardzo krótko, jest bezbolesny
 Najważniejsza jest jednak regularna i dobra kinezyterapia, bo bez niej sama terapia manualna nie będzie miała skutku!!! .
 
 
Copyright ©2018 by pomagamykrzysiowi
Kreator Stron www