pomagamykrzysiowi / Terapia i rehabiltacja
 
   Terapia i rehabiltacja
      * BKK
      * Delfinoterapia
      * Dogoterapia
      * Hipoterapia
      * Kinezyterapia
      * Masaż klasyczny
      * Met. Weroniki Sherborne
      * Mobilizacja stawów
      * Neuro-odruchy twarzy
      * Stymulacja taktykalna
      * Terapia neuromotoryczna
      * Terapia ręki
      * Terapia Tomatisa
      * Wspomaganie naturalne
      * Ergoterapia
   Czym jest MPDz ?
   Gdy dziecko jest chore
   Historia Krzysia
   Status ON
   Warto poczytać
   Kontakt
   Do Matek...
   Patronat medialny
   RMW

Napisz do nas:


Tłumacz strony:


Zajrzyj tutaj:

*http://www.centrumelf.pl
*http://www.centrumapf.pl
*http://www.tecza.org/node/23
*http://www.acentrum.pl
*http://www.olinek.com.pl

Prawa autorskie
Wszelkie opublikowane materiały i informacje na tej stronie stanowią własność serwisu www.pomagamykrzysiowi.zafriko.pl (z wyłączeni cytatów i odwołań do innych autorów). Powielanie, kopiowanie lub inne wykorzystanie bez zgody właściciela serwisu jest prawnie zabronione (ustawa z dnia 4 lutego 1994r. - Dz. U. Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami).

 


W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim terapeutom, którzy pracowali i pracują z naszym Krzysiem. Służyli i służą  swoją wiedzą, umiejętnościami, radami. Są dla nas wielkim wsparciem.
Dziękujemy Opatrzności za to, że stanęli na naszej drodze życia.

 
Pierwsze dwa lata życia Krzysia to była wieczna niepewność i walka o jego życie i zdrowie dlatego jego rehabilitacja nie była ciągła i intensywna.
Nie mniej jednak, gdy tylko Krzyś czuł się lepiej ćwiczyliśmy. Wiemy, że tylko przez wielokierunkową rehabilitację możemy pomóc mu w osiąganiu co raz to nowych umiejętności. Tylko tak możemy pobudzać funkcje mózgowe Krzysia.
 Na początku w grę wchodziły masaże, uciski, głaskanie, ćwiczenia bierne kończyn, ćwiczenia obrotów.
Raz lub dwa razy w tygodniu spotykaliśmy się z rehabilitantką z CZD, która ćwicząc z nim jednocześnie pokazywała co i jak mamy robić sami w domu. Było to dla nas trudne, gdyż napięcia mięśniowe kończyn były dość duże.
Raz w tyg. Krzyś poddawany był masażowi neuromotorycznemu. Bardzo lubił ten rodzaj terapii. Prawie za każdym razem Niunio był spokojny, uśmiechnięty, wręcz rozanielony poddając się wspaniałym rękom pana Sebastiana.  
Po jakimś czasie doszła hydroterapia. Zakupiliśmy matę do Hydromasażu w domu, dzięki czemu, często i bezpiecznie (bo w domu) nasze słonko jest poddawane kąpielom masującym. Nie sądziliśmy, ze bąbelki tak mocno mogą rozluźniać napięte ciałko.
Kiedy Krzyś miał 3 latka wyjechaliśmy na nasz pierwszy turnus  rehabilitacyjny i rozpoczęliśmy rehabilitację w kombinezonach Terra Suit. Od tamtej pory rehabilitacja w systemie turnusowym stała się dla nas bardzo istotna. Po nich widać jak sprawność Krzysia się zmienia. Intensywność i ciągłość terapii daje duże możliwości.
Kiedy widzieliśmy poprawę nie tylko w osiągnięciach synka ale i w ogólnym stanie zdrowia zaczęliśmy malutkimi kroczkami rozszerzać zakres rehabilitacji.
We wrześniu 2008 roku zaczęliśmy regularne zajęcia z neurologopedą. Okazało się, ze Krzyś ma zmienne napięcie na twarzy, pagórkowaty język, przez co były kłopoty z przełykaniem ślinieniem się, ruszaniem ustami. Dzięki masażom, ćwiczeniom i wielkiemu czarowi naszej logopedki Niunio czynił i czyni duże postępy. Napięcia twarzy zanikły,  język w dużym stopniu się wyrównał.
W ciągu ostatniego pół roku doszły nam zajęcia z terapii ręki. Krzyś urodził się z Silnymi przykurczami kciuków, przez co jego sprawność manualna była bardzo słaba. Dzięki masażom, ćwiczeniom dłoni, spaniu w „rynienkach” założonych na ręce zakres jego sprawności rąk bardzo się zwiększył. Chwyt zabawek jest znacznie lepszy, silniejszy choć jeszcze daleki do doskonałości. Ale małymi kroczkami pokonamy trudności.
Od niedawna zaczęliśmy uczęszczać na zajęcia terapeutyczne, które polegają na ćwiczeniach w celu eliminacji przetrwałych odruchów dziecięcych. Mamy nadzieję, że pomogą nam one w eliminacji odruchu moro, odruchu  wkładania wszystkiego do buzi.
 
 
 
Copyright ©2018 by pomagamykrzysiowi
Kreator Stron www